Децата от IV група на ДГ №8 „Проф. д-р Елка Петрова“ посетиха днес СБАЛАГ „Майчин дом“, за да подарят ръчно изработени картички, посветени на кенгуру-грижата за бебетата, част от инициативата „Картичка на надеждата 2026“, организирана от Фондация „Нашите недоносени деца“,
По време на посещението д-р Георги Златков от Родилна клиника им разказа за професията на акушер-гинеколога и каква е ролята на лекарите при раждането на бебетата.
Децата участваха и в обучение за смяна на пелени, организирано от акушерка Ани Кацарова с участието на Йоана Милкова. Малчуганите имаха възможност да научат повече за това как работи и как е оборудван специализираният спешен медицински автомобил към СБАЛАГ „Майчин дом“.
Доц. д-р Станислава Хитрова, началник на Интензивно отделение към Клиниката по неонатология, им разказа за защо е толкова важна кенгуру-грижата за най-малките пациенти, какво означава и какъв е за тях лечебният ефект на прегръдката. Гостите разгледаха сектора по кенгуру-грижа и подариха картички на настанените родители.
В края на посещението децата получиха подаръци от фармацевтична компания Vedra International.