Търсене

Университетска акушеро-гинекологична болница
„Майчин дом“

Университетска акушеро-гинекологична болница
„Майчин дом“

МЕНЮ

Д-р Мирослав Георгиев пред Дарик Радио: Все повече хора отключват панически атаки след прекаран COVID-19

В интервю за Дарик Радио управителят на Медицински център „Майчин дом“ д-р Мирослав Георгиев разказа за психичните последици от прекарването на  Ковид-19. По думите му все повече хоспитализирани пациенти заради Ковид-19 отключват панически атаки, като това обикновено се случва след 6 месеца, но вече се наблюдава и след втория ден от влизането в болница. Д-р Георгиев обясни, че освен психиката, сериозно се засяга и мозъчната тъкан и периферната нервна система. Той уточни, че най-честните проблеми у хората са страхът, тъгата, безпокойствието, безсънието, смущението на концентрацията и паметта, като това води много често до появата на депресивни и тревожни разстройства.

Чуйте двата звукови файла за актуалните тенденции за психични последици от Ковид-19 и за рака на гърдата, който се преглежда профилактично в МЦ „Майчин дом“ с иновативния апарат Брастър Про:

https://darikradio.bg/sled-prekaran-kovid-19-vse-poveche-hora-otkluchvat-panicheski-ataki.html

 

Екипът на „Майчин дом“ с водещо участие в XLIII Национална акушерска конференция

Прочети повече

Лекари от МБАЛ НКБ и СБАЛАГ “Майчин дом“  спасиха 29-годишна бременна жена с аортна дисекация

Прочети повече

„Майчин дом“ представи България на конгресa на Европейските неонатални и перинатални дружества

Прочети повече