Търсене

Университетска акушеро-гинекологична болница
„Майчин дом“

Университетска акушеро-гинекологична болница
„Майчин дом“

МЕНЮ

Едва половината родилки кърмят бебето си след първия месец

zdrave.net - Лекарите съветват бебетата да се кърмят, когато е възможно, задължително до 6 месеца, като захранването започне поетапно и едновременно след това.

90 на сто от българките кърмят бебетата си в първите дни след раждането, но едва половината от тях продължават да правят това, след като новороденото навърши един месец. Това каза д-р Анета Попиванова, неонатолог в „Майчин дом“ и председател на асоциацията „Подкрепа за кърмене“, цитирана от БНР.

IMG_0238888

Днес във Велико Търново започва първата Международна конференция по кърмене.

Лекарите съветват бебетата да се кърмят, когато е възможно, задължително до 6 месеца, като захранването започне поетапно и едновременно след това. Д-р Попиванова посочи: „Кърмените деца са по-здрави, по-рядко боледуват от болести на дихателната система, от възпаления на ушите, инфекции на бъбреците.”

Българките са на различни мнения за това, колко дълго време трябва да се кърми бебето и кога и с какво да бъде захранвано.

Според Анета Попиванова след шестия месец детето трябва да се захранва активно, защото запасите от желязо и белтък в организма му са намалели значително.

 

В звуковия файл  на БНР можете да чуете целия репортаж на Гергана Хрисчева и интервюто с д-р Попиванова .

http://bnr.bg/post/100722727/mejdunarodna-konferencia-po-karmene-se-otkriva-vav-veliko-tarnovo

 

Екипът на „Майчин дом“ с водещо участие в XLIII Национална акушерска конференция

Прочети повече

Лекари от МБАЛ НКБ и СБАЛАГ “Майчин дом“  спасиха 29-годишна бременна жена с аортна дисекация

Прочети повече

„Майчин дом“ представи България на конгресa на Европейските неонатални и перинатални дружества

Прочети повече